Výhled k nepříjemným sousedům – jak dobře vycházíte se svými sousedy? Pokud se navštěvujete a trávíte spolu dokonce volný čas například posezením na zahradě či grilováním, pak vystačíte na hranici pozemků s živým plotem a průchozí brankou. Jenže každý nemá takové štěstí na dobré sousedy, a pokud se tu vyskytne nějaký konflikt, pomůže jej zmírnit či zcela zbrzdit betonový plot levně, přes který není vidět, a není tu tudíž tak snadné nahlížet vám do soukromí.
Průmyslová zóna – je doslova neštěstí žít v místech, kde vám, starousedlíkům, postavil nějaký bezohledný subjekt průmyslovou zónu, sklady, obří parkoviště či obchodní centrum. Bohužel se takové případy stávají poměrně často, a tak je betonové oplocení alespoň částečnou útěchou před pohledem na škaredé průmyslové prostředí. Jestliže bude plot dostatečně vysoký, odstíní od vás to nejhorší, co máte přímo na očích.
Rušná městská ulice – bydlíte sice na okraji města, ale váš dům se nachází na okraji rušné silnice, kudy denně projíždí stovky osobních aut a kamionů a prochází tudy velké množství lidí? Pak vám jistě nebude zrovna příjemný hluk, smog a zvýšená prašnost. Zároveň vám kolemjdoucí nahlížejí do soukromí, pokud máte vaši parcelu oplocenou jen pletivem nebo plaňkovým plotem. Betonový plot bude v tomto směru mnohem lepší volbou.
Chatová oblast – kdo bydlí na okraji lesa na samotě, v chatové oblasti, obvykle nepotřebuje oplocení ani řešit, ale mnoho chat je postaveno v řadě za sebou a bývají také umístěné těsně za lesní pěšinou či frekventovanou cyklostezkou. Chcete-li mít dokonalé soukromí a chatu využívat pro rekreaci třeba i v plavkách u bazénu, anebo dokonce bez plavek, bude se vám plot z betonových panelů určitě hodit. Můžete jej tu i doplnit či kombinovat s dřevem (dřevěnými latěmi) anebo před něj předsadit některou z variant živého plotu.