Instalatérské řemeslo je dobře placená a také velmi poptávaná činnost a tito lidé se spolehlivě uživí, protože mají práce někdy až nad hlavu. Zájem o tuto profesi navíc klesá v řadách učňů v odborných učilištích, čemuž se ale nelze divit vzhledem k náročnosti zaměstnání, a to nejen z technického hlediska. Ve hře je také faktor, který bychom mohli přezdívat biologickou či psychologickou zábranou. Instalatéři se totiž velmi často potýkají s odpady, které produkuje člověk svou činností, a přiznejme si, že nikomu z nás nevoní.
Když potřebujete vyčistit odpad
Když se u kuchyňského dřezu nebo v koupelně ve sprchovém koutu zanese odpad a voda neodtéká, většina z vás popadne do ruky gumový zvon anebo hydroxid sodný a jedná. Někdy to zabere, a je klid. Ale někdy ne, a tehdy je zapotřebí podniknout další kroky. V případě kuchyňského dřezu se například vyplatí demontovat sifon a prověřit, zda není někde blízko něho v odpadovém potrubí zátka, třeba z tvrdého kusu odříznuté zeleniny nebo z ořechové skořápky. Horší to bývá na toaletách, tam není tak snadné odmontovat záchodovou mísu, a navíc to většinou ani nepomůže.
Co je však podstatné, je všudypřítomný zápach, který se šíří místností velmi rychle, a mnohdy nepomáhá ani intenzivní větrání. Bakterie rozkládají biologický odpad tak důkladně, že se někomu z vás zvedne žaludek. A teď si představte, že máte rozebraný sifon v kuchyni, a do toho se ještě pozvracíte – docela katastrofální situace.
Jestliže se schyluje k něčemu podobnému, anebo tušíte, že by to nedopadlo dobře, zavolejte raději instalatéra nonstop včas. Instalatéři udržují havarijní servis nepřetržitě po celý rok, tedy i o svátcích a v noci, nemusíte se zdráhat zavolat je kvůli takové „prkotině“, každý na to opravdu nemá žaludek. Ještě, že máte koho zavolat, a kdo vám pak pomůže ze svízelné situace.